Jak vybrat parní čistič?

12/09/2022

Jak vybrat parní čistič?

Parní čistič je vynikajícím pomocníkem při malém i velkém úklidu. Síla páry vám usnadní mechanickou práci a velkou výhodou je i funkce, kdy horký proud vody daný povrch dokonale dezinfikuje i bez použití další chemie. Parní čističe zanechávají okamžitě povrch čistý. Nepůsobí alergie výpary chemických čisticích prostředků, naopak dokáží zachytit i velmi jemné částice přítomných alergenů. Pohlcují pachy a prostředí dokonale osvěží.

Pří výběru parního čističe je vhodné zvážit následující body:

  • Plošný výkon
  • Topný výkon
  • Objem nádrže na vodu

Dobře rozhodněte, za jakým účelem budete parní čistič kupovat. Parní čističe jsou vhodné pro úklid domácnosti, domu, ale i kanceláře nebo velkých ploch. Jsou velmi oblíbené i u úklidových firem. Teoretický plošný výkon zahrnuje nejen očekávanou čištěnou plochu podlah, ale i obklady, skleněné plochy, sprchové kouty a kuchyně. Zvláště v kancelářích nebo bytových jednotkách právě tyto plochy významně navýší na velikosti ošetřované plochy a na vašich nárocích.

Topný výkon je uváděný výrobci ve watech. Podle výšky čísla se snadno zorientujete. Čím vyšší, tím rychleji dochází k přeměně vody v účinnou páru. Abyste nemuseli dlouze čekat na přípravu parního čističe před použitím, doporučujeme topný výkon nad 1 000 W. Kärcher nabízí od 1200 do 2200 W.

Objem nádrže na vodu rozhoduje o faktické době, po kterou budete moci bez přerušení s parním čističem pracovat. Opět záleží zejména na účelu využití.  Pro úklid běžné domácnosti jistě postačí menší objemy. Pro profesionální služby a velké plochy doporučujeme například typ se dvěma nádržemi s plynulým doplňováním vody do kotle. Typy SC1 a SC2 lze doplňovat vodou až po vychladnutí, parní čistič SC4 a výše je navržen pro práci bez jakéhokoli přerušení.

Pozor na atrapy!

I při výběru parního čističe buďte opatrní a nedůvěřujte nápadně levným a dokonalým výrobkům z TV spotů a reklam. Předváděný výrobek nebude při praktickém použití zdaleka dosahovat dostatečné účinnosti. Rizikem je pak i skutečná nezávadnost používaných materiálů a zejména nedostatečné zajištění v bezpečnosti. Parní čistič pracuje s vodní párou velmi vysoké teploty. S přístroji, které nemají potřebné atesty, vám může hrozit i vážný úraz. Vybírejte pečlivě a spolehněte se na osvědčené značky. Vyberte si čistič, který bude skutečně splňovat vaše očekávání, dobře vám poslouží a práce s ním bude naprosto bezpečná.

Máte-li zájem o další informace jak vybrat parní čistič, tak nás kontaktujte nebo nás můžete navštívit na některé z našich poboček.