Jak na rychlý úklid domácnosti? Pomocí parního čištění.

Při velkém úklidu, ale i při běžné údržbě vaší domácnosti a zahrady se můžete vždy spolehnout na sílu páry. Nenajdete lepší způsob než je čištění parními čističi Kärcher. Naprosto bez chemie a s profesionálním výsledkem. Síla páry je tak velká, že nebudete potřebovat žádné další čisticí prostředky ani vynaložit námahu. Vaše děti nebudou ohroženy nepříjemnými následky chemických výparů. Vytvořte kolem sebe dokonale čisté prostředí bez nebezpečí alergií, roztočů, plísní ani dalších nečistot.

Parní čističe Kärcher jsou především:

  • Účinné bez námahy – čistí snadno a rychle
  • Úsporné – není třeba dokupovat další prostředky
  • Univerzální – čistit můžete kuchyni, koupelnu, okna, podlahy, můžete dokonce parou žehlit a čistit textil
  • Hygienické – dosáhnete bez potíží i těžce přístupná místa
  • Ekologické – vyhnete se jakékoli chemii a navíc pracujete s nízkou spotřebou vody

Kärcher nepracuje s párou jen v úklidových strojích, uvádí na trh i řešení pro žehlení nebo v péči o textil. Přirozeně, důkladně a jednoduše!

Parní čištění je nejjednodušší způsob jak skutečně perfektně, bez námahy a ekologicky odstranit nečistoty. Je to dokonalá alternativa k běžnému způsobu úklidu. Parní čističe mají univerzální využití. Ušetří vám mnoho času i námahy. Věnujte svůj čas rodině a svým zájmům – zapomeňte na dlouhý a únavný úklid.

Princip parního čističe

Parní čistič pracuje s ohřevem vody. Voda je zahřívána v uzavřeném kotlíku až do bodu varu, podle typu přístroje proces přeměny vody na páru trvá od 1 do 6 minut na litr vody. Vzniklá pára je v dávkovaném množství vypouštěna přes nástavec „parní pistoli“. Čím vyšší tlak páry, tím vyšší je výstupní rychlost a síla. Nastává okamžité uvolnění nečistot a dezinfekce místa horkem. Tlak v kotlíku dosahuje až do výše 4 barů. Podle daného typu přístroje máte v rukách skutečně obrovskou sílu.

Tlaková síla horké páry je vysoce účinná, k dokonalému výsledku nepotřebujete vůbec žádnou doplňkovou chemii. Spojením tlaku a vysoké teploty veškeré nečistoty mizí jako mávnutím kouzelným proutkem. Horká pára dokonale pohlcuje pachy. Zároveň se sami chráníte před nežádoucími účinky umělých barviv, zápachu a dalších látek čistících chemických prostředků. Chráníte svoji domácnost i životní prostředí.

Šetříte spotřebu vody, dochází k velké úspoře prostředků za čisticí prostředky a nemusíte řešit likvidaci obalového materiálu čisticích prostředků. S každým použitím šetříte váš rozpočet i životní prostředí.

Čisticí pára je velmi úsporná. Z jediného litru běžné vody z vodovodního řádu je možné získat až 1 700l páry! S jediným litrem vody dokážete zajistit plynulé čistění v délce 20minut. A pouze v takto krátkém čase vyčistíte menší byt do nejmenšího detailu.

Spotřeba energie k ohřevu jednoho litru je v podstatě minimálním a jediným nákladem, který bude s vaším úklidem spojený.

Čištění párou chrání vaše zdraví

Kondenzáty páry nezanechávají žádné stopy na čištěném povrchu. Na rozdíl od používání chemických prostředků, které je třeba mnohdy složitě oplachovat a stírat. Mnoho chemických prostředků vyvolává alergie nebo dráždí kůži a dýchací cesty. Musíte správně pracovat s dávkováním. U dezinfekčních prostředků je třeba pamatovat i na odvětrávání. Zapomeňte na zdravotní komplikace a nepříjemné vedlejší účinky. Vaše domácnost bude dokonale čistá a bezpečná i pro nejmenší děti. Rovněž se nemusíte starat o bezpečné uložení čisticích prostředků z dosahu dětí.

Pára na sebe váže prach, při práce nedochází k rozvíření přítomných alergenů a znatelně zlepšuje klima místnosti.

Účinnost čištění párou

Hlavní účinnou kombinací je využití parního rázu a teploty. Nečistota se jejich vlivem okamžitě uvolní. Nástavec s proudem páry vám zpřístupní i těžce dostupná místa nebo tvarově složité části. V případech velmi odolné nečistoty můžete účinek páry podpořit i mechanicky – např. pomocí kartáčku nebo mikrovláknové utěrky. Velkou výhodou je i vlastnost páry, která po sobě nezanechává stopy vodního kamene ani šmouh. Čištění oken nebo sprchových koutů pro vás bude záležitostí pár minut s dokonalým výsledkem.

Parní čistič lze využít jako vysavač na podlahu. Pro větší podlahové plochy jsou vhodné i specializovaný parní vysavač.

Rychle a snadno

I ulpívající mastné nečistoty jsou horkou párou uvolněny během pár vteřin. Veškeré odolné špíny zkapalní a uvolní se z povrchu. Nemusíte namáhavě odstraňovat nečistoty mechanicky ani používat chemii.

Stejná rychlost a snadnost platí i u žehlení a zacházení s textilem. Bez kropení – prádlo je párou okamžitě tvarováno a výsledek práce vás překvapí svou rychlostí a dokonalým provedením.

Jediný přístroj pro celou domácnost

Na veškeré čištění, mytí, dezinfekci, ale i zmiňované žehlení a ošetření textilu – vám stačí jediný přístroj.

Parní čističe Kärcher procházejí všemi bezpečnostními testy a splňují požadované normy pro provoz. Certifikace TÜV a mezinárodní kontrolní stanice pravidelně ověřují bezchybnost zařízení. Veškeré elektricky vodivé díly jsou chráněny před stykem s vodou.